Drewno - luksus, niemijające piękno i elegancja. Nic dziwnego, że tak chętnie sięgamy po akcesoria domowe, wykonane z tego materiału. Coraz częściej zerkamy również na nieco bardziej nietypowe rozwiązania. To dlatego w naszych mieszkaniach, obok żaluzji drewnianych, pojawiają się również żaluzje bambusowe.

Zalety i wady żaluzji bambusowych i drewnianych

 

Zaluzje drewniane

Do plusów tego rozwiązania zdecydowanie należy zaliczyć wygląd. Taki efekt trudno jest uzyskać w jakikolwiek inny sposób. Żaluzje wykonane z drewna i bambusa pięknie prezentują się we wnętrzach industrialnych oraz innych wariantach wystroju minimalistycznego. Dobrze uzupełnią również bardziej klasyczne aranżacje. Nowoczesne warianty żaluzji bambusowych i drewnianych nie utrudniają mycia okien, bo każdą z żaluzji można wypiąć z zaczepu. Dodatkowo producenci proponują różnorodne sposoby montażu, w tym montaż bezinwazyjny (niewymagający wiercenia).

Do minusów można zaliczyć natomiast wagę rozwiązania. Jeśli zależy nam na lżejszym wariancie, lepiej będzie wybrać opcję bambusową. Ciężar konstrukcji ma jednak duże znaczenie, tylko jeśli dysponujemy dużymi oknami lub bardzo często chcemy podnosić i opuszczać żaluzje. Producentom udało się jednak skutecznie rozwiązać ten problem, dzięki:

1. Szerokiej ofercie wymiarów

Dzięki temu możemy podzielić rozwiązanie na dwa mniejsze wymiary, które będą zamocowane obok siebie.

2. Sterowaniu elektrycznemu

W efekcie nawet intensywna eksploatacja nie będzie sprawiała nam problemu.