Wystrój okien stwarza możliwość aranżacji indywidualnie dostosowanego do potrzeb i gustu właściciela wnętrza, jednak przy wyborze przysłon okiennych powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem, ale względami praktycznymi. We wnętrzach prywatnych stosujemy odmienne rozwiązania, niż w przypadku wnętrz komercyjnych, w których w przeciwieństwie do pomieszczeń domowych kładziemy nacisk na profesjonalny, wzbudzający podziw kontrahentów i klientów design.

Rolety i żaluzje są rozwiązaniem, stosowanym zarówno przez prywatnych użytkowników, jak i właścicieli firm o charakterze usługowym, handlowym oraz w obiektach użyteczności publicznej. Nowoczesny wygląd oraz praktyczne względy, umożliwiające zastosowanie dla wszystkich typów okien tworzą nieograniczone wręcz możliwości wyboru przesłon i ich dopasowania.

Jak dobrać idealną przesłonę okienną do pomieszczenia?

Przy wyborze rolet kierujemy się stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie, dominującą kolorystyką, przeznaczeniem oraz lokalizacją względem stron świata. Termo rolety aluminiowe zatrzymują promieniowanie słoneczne, ograniczając emisję ciepła do pomieszczenia.

Rolety

Przenikalność ciepła jest niezwykle ważna wtedy, gdy pomieszczenie położone jest na zachodniej lub południowej stronie budynku, na wysokiej kondygnacji lub jest nieduże. W miesiącach letnich rozsądnie dobrane rolety potrafią znacznie zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczenia. Rozwiązanie sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i w szkołach, placówkach ochrony zdrowia, biurach, urzędach oraz w hotelach.

Klasyczne rolety materiałowe, pozwalają kontrolować ilość promieni słonecznych, wpadających do pomieszczania oraz zapewniają ochronę przed wzrokiem przechodzących osób. Można dostosować ich kolorystykę, wzmacniając stylistykę pomieszczenia.

Bardzo modne i praktyczne rolety dzień noc są rozsądnym rozwiązaniem dla osób, ceniących proste, wygodne, estetyczne sposoby na modną, gustowną stylizację wnętrz. Rolety do okien dzień noc zapewniają odpowiednią ilość światła w dzień oraz prywatność po zmroku. Nie zatrzymują promieni słonecznych oraz ciepła, emitowanego przez nie tak, jak rolety aluminiowe, jednak zapewniają zacienienie i doskonały wygląd okien. Możliwość doboru wśród wielu wersji kolorystycznych pozwala stworzyć wnętrze na miarę własnego gustu. Warto pamiętać, że wybierając rolety w jasnych odcieniach, optycznie rozświetlamy wnętrze, nawet nieduże. Ciemne kolory wzmacniają efekt zaciemnienia.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Znakomicie prezentują się rolety rzymskie, które łączą przejrzystość i delikatność firanki z kształtem i funkcjonalnością rolet. Gustowne rolety rzymskie, dzięki możliwości doboru kolorystyki i wzorów, odpowiadających gustowi, znakomicie wpisują się w stylistykę nawet najbardziej wymagającego pomieszczenia, nadając mu klasy i elegancji. Rolety rzymskie są odpowiednie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, tworzonych na kształt sielskich wnętrz prowansalskich oraz w pomieszczeniach o tradycyjnym wystroju. Doskonale wpisują się w przeznaczenie kuchni, salonu, łazienki oraz pokoju dziecięcego. Najczęściej stosowane są w budynkach prywatnych. A może żaluzje? Czy ta forma dekoracji okien jest wciąż modna?

Nowoczesne żaluzje do każdego wnętrza

Nowoczesne żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe, znane od wielu lat to rozwiązanie praktyczne ze względu na ochronę przed promieniami słonecznymi. Dostępne obecnie żaluzje występują w wielu wersjach (w tym ze sterowaniem elektronicznym), umożliwiających dobór każdemu użytkownikowi. Znakomicie będą prezentowały się w biurze, nawet tym domowym oraz w prywatnych wnętrzach, w których dominuje surowa elegancja.

Żaluzje drewniane nadają elegancji i świetnie komponują się z tradycyjnymi pomieszczeniami. Prezentują się doskonale, zwłaszcza na oknach tarasowych i balkonowych. Żaluzje drewniane podobnie jak żaluzje bambusowe wpływają na nieduże zacienienie pomieszczenia. Wybierane są najczęściej do takich pomieszczeń, jak salon lub sypialnia. Najlepiej sprawdzą się tam, gdzie ekspozycja jest w kierunku zachodnim.

Nowością są żaluzje skórzane, które sposobem mocowań odpowiadają pozostałym rodzajom, jednak ich szlachetny wygląd plasuje je wśród najlepszych, gustownych dekoracji okien w kancelariach, gabinetach lekarskich lub w pomieszczeniach, służących obradom zarządu dużych firm.

Żaluzje pionowe tekstylne sprawdzą się z kolei w biurach i urzędach, umożliwiając swobodny przepływ powietrza.

Idealne rozwiązania na zewnątrz

Nowoczesne refleksole pozwalają ochronić zacisze przydomowego tarasu lub balkonu przed wzrokiem, promieniami słonecznymi oraz uciążliwymi owadami. Gustowne, zewnętrzne rolety wpisują się perfekcyjnie w nowoczesną stylistykę elewacji budynków, tworząc wraz z nimi harmonijne, nowoczesne połączenia i doskonały efekt wizualny.

Praktyczne osłony są nie tylko ułatwieniem dla mieszkańców, ale doskonałym elementem zewnętrznego wyglądu budynku. Podobnie jest w przypadku zewnętrznych żaluzji. Żaluzje fasadowe selt znakomicie prezentują się, tworząc nowoczesny charakter budynku. Gustowna stylistyka i barwy, dobrane do stolarki okiennej, drzwiowej i dachówki pogłębiają harmonijną, nowoczesną koncepcję budynku. Zarówno rolety, jak i żaluzje można dobrać do każdego wnętrza, warto jednak kierować się przeznaczeniem, oznaczając oczekiwania i wstępną koncepcję wystroju.